"Чарівна намистинка"


Скнарь С.М.Скнар С.М.

Гурток працює на базі Варвинської ЗОШ І-ІІІ ст.


Скнар С.М.

Керівник гуртка
Скнарь Світлана Михайлівна


Заняття гуртка

Скнар С.М.

Бісероплетіння - один із найдавніших і найпоширеніших у світі видів декоративно-прикладного мистецтва. В Африці були знайдені вироби з бісеру ритуального призначення, яким понад 4 тис. років. У кожній культурі сформувалися власні традиції й прийоми виготовлення виробів з бісеру, способи їх використання.

Навчання бісероплетінню — корисне і цікаве заняття для дітей шкільного віку. Робота з бісером розвиває дрібну моторику рук, що позитивно впливає на психомоторні функції дитини, виховує художній смак і сприяє естетичному самовираженню особистості.

Мета гуртка — на основі вивчення і засвоєння творчої спадщини народних майстрів та здобуття практичних навичок з бісероплетіння допомогти учням стати гармонійно розвиненою особистістю.

Скнар С.М. Скнар С.М. Скнар С.М.

На заняттях гуртка вихованці ознайомлюються з історією розвитку мистецтва бісероплетіння в Україні та світі, асортиментом традиційних українських виробів з бісеру, народними традиціями їх використання в різних сферах життя (прикрашання одягу й оселі, ритуальні вироби тощо). Гуртківці вивчають різні техніки виконання робіт із бісеру, композиційні й стилістичні прийоми їх створення, набувають практичних навичок у виготовленні виробів різного призначення.

Заняття в гуртку розширюють кругозір далини, позитивно впливають на формування національної самосвідомості. Робота в колективі і спілкування в творчій атмосфері виховують в учнів працелюбність і здатність формулювати свою думку, відстоювати власну позицію. Робота з бісером сприяє формуванню уважності, ретельності й самостійності.

Для ефективного навчання на заняттях передбачено використання різноманітного дидактичного та ілюстративного матеріалу, зразків візерунків, демонстрація готових виробів. У програмі заплановано застосування різних форм і методів навчально-виховної роботи. Серед них: проведення тематичних заходів, внутрішніх тематичних та авторських виставок, участь у масових виставках виробів декоративно-прикладних ремесел, різних громадських заходах, зустрічі з народними умільцями, майстер-класи. Обдаровані діти залучаються до мистецьких конкурсів та акцій.


Досягнення

Скнар С.М.

Скнар С.М.


Вироби гуртка

Скнар С.М.

Скнар С.М.

Скнар С.М.

Скнар С.М.


Проводимо виховні заходи

Скнар С.М.

Скнар С.М. Скнар С.М. Скнар С.М.

Кiлькiсть переглядiв: 46

Коментарi