"Веселкова майстерня"Гурток працює на базі районної гімназії


Керівник гуртка
Скнарь Світлана Михайлівна


Веселкова майстерня Веселкова майстерня Веселкова майстерня

Бісероплетіння - один із найдавніших і найпоширеніших у світі видів декоративно-прикладного мистецтва. В Африці були знайдені вироби з бісеру ритуального призначення, яким понад 4 тис. років. У кожній культурі сформувалися власні традиції й прийоми виготовлення виробів з бісеру, способи їх використання.

Навчання бісероплетінню — корисне і цікаве заняття для дітей шкільного віку. Робота з бісером розвиває дрібну моторику рук, що позитивно впливає на психомоторні функції дитини, виховує художній смак і сприяє естетичному самовираженню особистості.

Мета гуртка — на основі вивчення і засвоєння творчої спадщини народних майстрів та здобуття практичних навичок з бісероплетіння допомогти учням стати гармонійно розвиненою особистістю.

Веселкова майстерня

На заняттях гуртка вихованці ознайомлюються з історією розвитку мистецтва бісероплетіння в Україні та світі, асортиментом традиційних українських виробів з бісеру, народними традиціями їх використання в різних сферах життя (прикрашання одягу й оселі, ритуальні вироби тощо). Гуртківці вивчають різні техніки виконання робіт із бісеру, композиційні й стилістичні прийоми їх створення, набувають практичних навичок у виготовленні виробів різного призначення.

Веселкова майстерня

Заняття в гуртку розширюють кругозір далини, позитивно впливають на формування національної самосвідомості. Робота в колективі і спілкування в творчій атмосфері виховують в учнів працелюбність і здатність формулювати свою думку, відстоювати власну позицію. Робота з бісером сприяє формуванню уважності, ретельності й самостійності.

Веселкова майстерня

Для ефективного навчання на заняттях передбачено використання різноманітного дидактичного та ілюстративного матеріалу, зразків візерунків, демонстрація готових виробів. У програмі заплановано застосування різних форм і методів навчально-виховної роботи. Серед них: проведення тематичних заходів, внутрішніх тематичних та авторських виставок, участь у масових виставках виробів декоративно-прикладних ремесел, різних громадських заходах, зустрічі з народними умільцями, майстер-класи. Обдаровані діти залучаються до мистецьких конкурсів та акцій.

Підсумкове заняття 2014-2015 навчальний рік "Чарівні руки"

Кiлькiсть переглядiв: 27

Коментарi